My Vám dnes představíme přípravek Kreg Deck Jig..

Posted: 22.10.2014 in Nezařazené

Není žádným tajemstvím, že si můžete i Vy sami vyrobit úhlednou dřevěnou terasu, schůdky, verandu, zápraží a podobně, na které bude radost pohledět a rádi se s nimi pochlubíte nejen svým přátelům.

Decks1-1024x7683

My Vám dnes představíme přípravek Kreg Deck Jig, který jsme pro Vás sami vyzkoušeli na výrobě nové terasy a který Vám jistě bude dobrým pomocníkem při těchto pracech. Za použití minimálního množství dalšího nářadí s ním totiž vytvoříte dílo hodné mistra :-)
Kreg Deck Jig má přímočarý přístup, který využívá neuvěřitelně silné spojení dřeva – k – dřevu šikmě a přesně umístěných samořezných šroubů. Vytvoříte si tak příjemný pohled na terasu z prken bez nevzhledných hřebíků nebo špatně zapuštěných šroubů. Speciálně navržené samořezné šrouby v provedení s povlakem, nebo nerez jsou přesně vedené v úhlech v kraji prkna, takže zůstávají skryté.
Střídáním ročních období a při změnách počasí se tradiční upevnění prken hřebíky, sponami nebo kolmě vrtanými šrouby začne uvolňovat a dovolí tak prknům se kroutit. Výsledkem je zvlněná a popraskaná terasa.

-kreg-deck-jig Přípravkem Kreg Deck Jig připevníte prkna samořeznými šrouby, které zůstanou skryté po celé délce prken a jejich šikmé uložení zabraňuje jejich samovolnému uvolňování.

Pohledná rovná terasa bez viditelných spojů, třísek a prasklin – jen taková Vám bude dělat radost. 

Přípravek Kreg Deck Jig má zapuštěná tři kalená pouzdra v pevném a pružném plastu. Tato pouzdra jsou navržena v takových úhlech, která jsou rovnoměrná mezi funkčností a estetikou.

Spoj terasového prkna ke spodnímu podkladovému hranolu je velmi rychlý a snadný.
Nejprve připevníme do roviny první prkno buď svěrkou, nebo prvním fixačním spojem. K němu si připravíme další prkno, od kterého začneme pracovat s přípravkem Kreg Deck Jig. Mezi prkna si dáme distanční dorazy (viz. obrázek) dle potřeby přesných rozestupů terasových prken.

Přípravek Kreg Deck Jig dáme na hranu prkna v místě, kde je pod prknem podkladový hranol. Horní rukojeť Vám umožní snadné a bezpečné zacházení s přípravkem a úplnou kontrolu při vrtání.

Zafixování terasového prkna je pak jednoduchý proces o pár krocích.
Nejprve vyvrtejte otvor do dřeva speciálním vrtákem, který vložíte do jednoho z otvorů podle toho, zda vrtáte v ploše nebo v krajích. K tomu jsou určena tři kalená pouzdra, která přesně vedou směr vrtáku. Hloubku vrtání si předem nastavíte pomocí dorazového kroužku, který je součástí balení.

KJDDECKBIT-DeckJigBit-MainCOB
Přípravek po vyvrtání držte na místě, do vyvrtaného otvoru vložte šroub a utáhněte dlouhým čtvercovým imbusem.

Nyní vše jednoduše opakujte na druhé straně prkna a první přítlačný spoj je hotový.
Teď už jen zbývá vše opakovat tak dlouho, než budete mít hotové své vlastní mistrovské dílo…
V praktickém balení je samotný přípravek Kreg Deck Jig, pouzdra, distanční podložky na rozestupy mezer mezi prkny, vrták, čtvercový imbus s dvěma kroužky pro nastavení hloubky vrtání, vzorky šroubů – ty Vám ale asi nevystačí na celé dílo  a pro případ dalšího názorného zobrazení, jak s přípravkem pracovat, je součástí balení i DVD.

Tady je pár fotografií z naší vlastní práce na terase. Po uložení trámů do roviny jsme si na místě zakrátili všechny prkna do potřebné délky a samotné upevnění všech prken nám trvalo s přípravkem Kreg Deck Jig jen pár minut. Je to snadné, rychlé a efektní.

Nový obrázek (3)

S tímto přípravkem máte celou řadu možností, jak využít efektivního a pevného spoje, jako například při tvorbě dřevěných schodů, plotu, zahradního nábytku, obložení bazénu, ostění a podobně.
My Vám přejeme mnoho a mnoho tvůrčích úspěchů!!!
Tým Habilis Tools

Nový obrázek (4)

 

Přípravek Kreg Deck JigNový obrázek (5)

100 ks šroubů                Nový obrázek (6)

700 ks šroubů                  Nový obrázek (7)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s